Rehabilitacja

Dom Seniora „Familia” oferuje pobyty:

  • rehabilitacyjno – wypoczynkowe,
  • krótkoterminowe,
  • długoterminowe.

RAJPOL Sp. z o.o. otrzymała w sierpniu 2017 roku oficjalne zezwolenie Wojewody Zachodniopomorskiego na prowadzenie placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom w podeszłym wieku. We wrześniu 2017 r. przyjęto pierwszych pensjonariuszy.

Dom Seniora posiada szeroką ofertę rehabilitacyjną.

Nasz Dział Fizjoterapii świadczy usługi z zakresu szeroko pojętej fizjoterapii. Specjalizuje się w typowych jednostkach chorobowych wieku Seniora. Poza kinezyterapią w procesie usprawniania wykorzystywane są zabiegi z zakresu fizykoterapii, które wspomagają działanie przeciwbólowe oraz przyczyniają się do procesu regeneracji uszkodzonej tkanki: masaż wirowy kończyn dolnych i górnych, perełkowy i suchy, Aguavibron, krioterapia, laser, solux, magnetronik, ultradzięki, elektrostymulacja, diadynamika i jonoforeza.

Przyjęty proces usprawniania pozwala odzyskać sprawność do indywidualnego możliwego do osiągnięcia poziomu w stanach po udarze, zawale mózgu i mięśnia sercowego.

Zajmujemy się także terapią zespołów bólowych kręgosłupa, stanów po urazach komunikacyjnych oraz pooperacyjnych np. po endoprotezoplastyce stawu biodrowego lub kolanowego. Każdy pacjent objęty procesem fizjoterapeutycznym po zabiegach fizykalnych uczestniczy w ćwiczeniach indywidualnych i zespołowych.

Dom Seniora jest szczególnie pomocny w chwili, gdy pacjent jest wypisywany ze szpitala, a w warunkach domowych rodzina nie jest w stanie zapewnić należytych warunków pielęgnacyjno- rehabilitacyjnych.

Zakwaterowanie i wyżywienie:
Nasi pensjonariusze są zakwaterowani w komfortowo wyposażonych jedno- i dwuosobowych pokojach. W części pokoi znajdują się łóżka rehabilitacyjne, czterosegmentowo sterowane elektrycznie, z materacami przeciwodleżynowymi. Każdy pokój posiada łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym: prysznicem, wc i umywalką, a także specjalne poręcze dla osób niepełnosprawnych. Każdy pokój posiada telewizor, telefon oraz dostęp do internetu. Zainstalowana jest też sygnalizacja przywoławcza, połączona z dyżurką pielęgniarek.

Na I i II piętrze znajdują się dodatkowo przestronne łazienki z wc, wyposażone w zintegrowany system do higieny osobistej, transportu i hydroterapii (wanna z podnoszeniem czołowym oraz wózek do transportu pacjenta w pozycji leżącej).

Posiłki są przygotowywane we własnej kuchni pod nadzorem dietetyka i z uwzględnieniem różnych diet.

Kadra Działu Fizjoterapii:

  1. mgr fizjoterapii Dariusz Cybul
    Absolwent Akademii Nauk w Kołobrzegu z ukierunkowaniem na fizjoterapię. Ukończył kursy doskonalące i kwalifikacyjne z zakresu: masażu funkcyjnego, poprzecznego i innych technik masażu wykorzystywanych w fizjoterapii, NDT Bobath, kurs podstawowy dla dorosłych, Fizjoterapia funkcjonalna chorych po ogniskowym uszkodzeniu mózgu, Kurs podstawowy koncepcji PNF, Kurs masażu klasycznego I i II stopnia. Autor kilku prac z zakresu fizjoterapii.
  2. Fizjoterapeuta Agnieszka Kormosz
    Absolwentka Zespołu Szkół Medycznych w Kołobrzegu. Poza wykształceniem w dziedzinie fizjoterapii posiada kilkunastoletni staż pracy, podczas którego nabyła cenne doświadczenie w rehabilitacji osób ze schorzeniami neurologicznymi. Posiada również bogatą wiedzę techniczną, którą wykorzystuje w terapii punktów spustowych.