Nasz Dom Seniora

RAJPOL Sp. z o.o. powstała w 2014 roku. Jej podstawowym celem było wybudowanie i prowadzenie prywatnego Domu Seniora. Dom opieki powstał na działce o powierzchni ponad 5.000 m2, zlokalizowanej pod lasem. Posiada ogród z fontanną i stawem.

Budynek został specjalnie zaprojektowany pod względem zewnętrznym i wewnętrznym do wykorzystania go jako domu seniora, z miejscami dla 75 pensjonariuszy.

Komunikacja między piętrami odbywa się przy pomocy windy (dostosowanej do przewozu łóżek i osób niepełnosprawnych) oraz dwóch klatek schodowych.

Budynek posiada trzy kondygnacje i podpiwniczenie pod jego częścią.

W piwnicach znajdują się garaże, pralnia główna z suszarnią i pomieszczenia techniczne z kotłownią gazową oraz na eko groszek.

Na parterze budynku znajduje się wejście główne z recepcją, stołówka, kuchnia z zapleczem magazynowym i socjalnym, pomieszczenia biurowe z zapleczem socjalnym pracowników, toalety ogólnodostępne, palarnia i mała, pomocnicza pralnia.

Dla potrzeb pensjonariuszy są także: pielęgniarski/doraźnej pomocy medycznej, gabinet masażu, 3 gabinety rehabilitacyjne (hydroterapii, kinezyterapii, laseroterapii, magnetoterapii, elektroterapii). Jest też pokój hobby z dostępnym komputerem stacjonarnym dla pensjonariuszy.

Pierwsze i drugie piętra są bliźniacze. Na każdym z nich znajduje się 19 jedno- i dwuosobowych pokoi mieszkalnych. Każdy pokój posiada łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym (prysznic, wc, umywalka). We wszystkich pokojach znajduje się tv, telefon oraz dostęp do internetu. Zainstalowana jest też sygnalizacja przywoławcza, połączona z dyżurką pielęgniarek.

Poza taką dyżurką na każdym piętrze jest przestronny pokój dzienny, w którym pensjonariusze mą aktywnie spędzać czas. W tym pokoju znajduje się tv, biblioteczka, kącik gier itp. Przy pokoju znajduje się aneks kuchenny, w którym można przy pomocy opiekunki przygotowywać sobie drobne posiłki, jeśli takie jest życzenie pensjonariuszy. Zasadą główną bowiem w zakresie żywienia jest przygotowywanie w kuchni 5 posiłków dziennie. Posiłki są przygotowywane pod nadzorem dietetyka i zróżnicowane w zależności od diet pensjonariuszy.

Na I i II piętrze znajdują się dodatkowo przestronne łazienki z wc, wyposażone w zintegrowany system do higieny osobistej, transportu i hydroterapii (wanny z podnoszeniem czołowym oraz wózek do transportu pacjenta w pozycji leżącej).